Bramy garażowe segmentowe


Bramy garażowe oferowane przez firmę MICHAŁ idealnie sprawdzają się w garażach przydomowych, gdzie wymagana jest skuteczna ochrona przed utratą ciepła. Użycie stalowych paneli o grubości 40 mm, wypełnionych pianką poliuretanową, a także uszczelnień na całym obwodzie bramy i pomiędzy segmentami, powoduje że nasze bramy uzyskują najwyższą izolacyjność termiczną i akustyczną. Współpracujemy z renomowanymi producentami krajowymi (Krispol, AW Wiśniowski) i zagranicznymi (Normstahl).
W Naszej ofercie znajdują się bramy garażowe, które spełnią estetyczne oczekiwania każdego inwestora. Proponujemy kilka rodzajów powierzchni zewnętrznej bram: woodgrain (cięty cedr), slick (mikrorowki) oraz gładką. Nasi klienci mają także do wyboru przetłoczenia: poziome wąskie, poziome szerokie, kasetonowe, mikroprofilowanie oraz segmenty bez tłoczeń.

przetłoczenie poziome
wąskie

przetłoczenie poziome
szerokie

bez przetłoczeń

przetłoczenia kasetonowe

Ponadto oferujemy bramy garażowe Normstahl o niepowtarzalnych wzorach tłoczeń i faktury.
Podstawowe kolory bram to biały i brązowy, ale dostępne są również w dowolnych kolorach z palety RAL oraz w czterech dekorach drewnopodobnych. Poza tym oferujemy bramy garażowe w kilkudziesięciu okleinach okiennych (renolit), m.in. dąb ciemny, winchester, daglezja, wiśnia amaretto, orzech sorrento. Posiadamy największy na rynku wybór bram w kolorach drewnopodobnych - ponad 40 dekorów!

macore

mahoń

orzech

złoty dąb

paleta RAL

paleta Renolit
Bramy zaprojektowano tak, aby można było je bezpiecznie użytkować. Każdą wykonano z panela o kształcie uniemożliwiającym przytrzaśnięcie palców oraz zabezpieczono na wypadek pęknięcia sprężyn, co wyklucza gwałtowne opadnięcie płata bramy.
Nasze bramy garażowe spełniają wszelkie wymogi norm bezpieczeństwa oraz posiadają niezbędne dokumenty świadczące o zgodności z CE. Bramy garażowe Normstahl-Euro jako jedyne na rynku posiadają system zabezpieczeń antywłamaniowych potwierdzony certyfikatem WK2.

Standardowo bramy wyposażone są w rygiel wewnętrzny oraz uchwyt do podnoszenia. W przypadku otwierania ręcznego mamy do wyboru zamek z klamką stalowy czarny lub aluminiowy anodowany.

rygiel

zamek stalowy czarny

zamek aluminiowy

Komfort obsługi bramy zapewni napęd elektryczny ze zdalnym sterowaniem radiowym. Dzięki niemu wjedziesz do garażu łatwo, szybko i bezpiecznie niezależnie od pogody, pory dnia i pory roku. Nasze napędy do bram wyróżniają się wysoką jakością, prostotą obsługi i niezawodnością.
Bramy segmentowe montowane są za otworem, od strony wewnętrznej garażu.

Wymiary potrzebne do prawidłowego doboru i montażu bramy segmentowej:

  N min.
  210 mm (prowadzenie normalne)
  120 mm (prowadzenie niskie)
  180 mm (brama ze sprężynami naciągowymi)
  L i P min. - 100 mm
  F min. - w zależności od wysokości i prowadzenia bramy (H+ min. 550 mm)

N - wysokość nadproża
S - szerokość światła otworu
H - wysokość światła otworu
L - przestrzeń boczna w garażu
P - przestrzeń boczna w garażu
F - głębokość garażu z wolną przestrzenią nad sufitem

Bramy garażowe oferowane przez wykonywane są przez fabryki z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów, nowoczesnej technologii i utrzymaniu najwyższych standardów produkcji, wyroby cechuje jednocześnie wysoka jakość oraz atrakcyjna cena. Znak CE umieszczony na bramie potwierdza, że spełnia ona wymagania w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia użytkowników, zgodnie z normą europejską EN 13241 – 1:2003.

Bramy garażowe uchylne


Bramy garażowe uchylne to popularne i niedrogie zamknięcie garażu. Zalecane są przede wszystkim do garaży wolnostojących i budynków gospodarczych. Prosta i solidna konstrukcja bramy gwarantuje niską cenę oraz długoletnie, bezawaryjne działanie bramy. W standardowym wykonaniu bramy garażowe uchylne składają się z ościeżnicy, progu, skrzydła pokrytego blachą trapezową o przetłoczeniu pionowym, prowadnic z odbojnikami gumowymi, zamka i linki do obsługi ręcznej.
Wszystkie metalowe podzespoły konstrukcyjne są ocynkowane i skręcane.

Bramy garażowe uchylne wykonywane są w wymiarach standardowych lub na indywidualne zamówienie. Można je wyposażać w dodatkowe opcje: docieplenie skrzydła, drzwi serwisowe, poziomy układ poszycia, niestandardowy kolor, przetłoczenia wentylacyjne.

Estetyczny wygląd nadaje bramie poszycie z blachy trapezowej, ocynkowanej i powlekanej poliestrem w kilkunastu kolorach z palety RAL lub BTX, a także w dwóch kolorach drewnopodobnych.

Kolory RAL - struktura gładka z połyskiem, kolory BTX - struktura chropowata, matowa. Prezentowane kolory mogą różnić się od rzeczywistych w zależności od ustawień monitora, dlatego powinny być traktowane jedynie poglądowo.
Bezpieczne użytkowanie bramy uchylnej zapewnia zastosowanie zespołu sprężyn naciągowych w osłonach. Dzięki temu nie ma niebezpieczeństwa przytrzaśnięcia palców. Skuteczne zabezpieczenie przed nieproszonymi gośćmi daje zamek z ryglami (dwupunktowe ryglowanie zatrzaskowe). zdjęcie-osłona
Zestaw sprężyn naciągowych oraz samonastawne rolki ułatwiają zamykanie i otwieranie bramy.
Praca skrzydła jest łatwa, lekka i cicha. Komfort użytkowania bramy podniesie zamontowanie napędu elektrycznego ze zdalnym sterowaniem.
Wymiary montażowe potrzebne do prawidłowego doboru i wykonania bram uchylnych:

  Montaż za otworem
  T1=50 mm, T2=50 mm
  N=50 mm (+ 50 mm w przypadku bramy automatycznie otwieranej)
  G= zależne od Ho
  Montaż w otworze
  T1 i T2 = 0,0 mm
N - wysokość nadproża
So - szerokość światła otworu
Ho - wysokość światła otworu
T1 - przestrzeń boczna w garażu
T2 - przestrzeń boczna w garażu
G - głębokość garażu z wolną przestrzenią nad sufitem
Bramy garażowe dwuskrzydłowe


Bramy garażowe rozwierane mają prostą i niezawodną konstrukcję, która gwarantuje długoletnie działanie bez konserwacji.

  wszystkie elementy konstrukcji zabezpieczone antykorozyjnie
  ościeżnica wykonana z kształtowników ocynkowanych zamkniętych, próg z kształtownika półzamkniętego
  skrzydło bramy zmontowane z profili ocynkowanych zamkniętych oraz kształtowników półzamkniętych
  wsporniki: górny, środkowy oraz dolny stabilne, konstrukcyjnie dostosowane do występujących obciążeń
  poszycie: blacha stalowa ocynkowana grubość 0,5 mm, powlekana poliestrem w kolorze z palety RAL, trapez T-10 w układzie pionowym (możliwy poziomy)
  wmontowany mechanizm zatrzaskowy skrzydła bramy
  brama ręcznie otwierana na zewnątrz, pierwsze skrzydło prawe
  lewe skrzydło blokowane od wewnątrz zasuwą (w przypadku wersji z dodatkowymi drzwiami osobowymi, obydwa skrzydła blokowane od wewnątrz zasuwą góra - dół)
Firma MICHAŁ oferuje bramy garażowe rozwierane w kilkunastu standardowych kolorach:

Kolory RAL - struktura gładka z połyskiem, kolory BTX - struktura chropowata, matowa. Prezentowane kolory mogą różnić się od rzeczywistych w zależności od ustawień monitora, dlatego powinny być traktowane jedynie poglądowo.
Bramy garażowe rozwierane można montować w otworach o bokach licujących się ze ścianami i bez nadproża. W starych garażach często jest to jedyny typ bramy pozwalający na zamknięcie pomieszczenia bez kosztownych przeróbek budynku. Bramy garażowe rozwierane oferowane przez Firmę MICHAŁ produkowane są w następujących rozmiarach:

  szerokość: 2000 - 4500 mm
  wysokość: 1700 - 3500 mm

So - szerokość światła otworu
Ho - wysokość światła otworu

Bramę rozwieraną można wyposażyć w opcje dodatkowe:

  drzwi osobowe o wymiarach standardowych 900x2000 mm
  drzwi osobowe o wymiarach specjalnych
  przygotowanie pod przeszklenie (bez szyby)
  przygotowanie bramy do późniejszego docieplenia skrzydła
  wersja z dociepleniem skrzydeł bramy (styropian i panele PCV białe) max do 14 m2
  poziomy układ poszycia bramy do szerokości 3000 mm (w przypadku zastosowania układu poziomego brak możliwości wykonania drzwi osobowych w skrzydle bramy)
  poziomy układ paneli PCV (dotyczy wersji z ociepleniem skrzydła)
  wykonanie przetłoczeń wentylacyjnych w poszyciu skrzydła (przetłoczenie do 0,7 m2)

Bramy garażowe rolowane


Płaszcz bramy rolowanej oferowanej przez Firmę MICHAŁ wykonany jest z profili aluminiowych o wysokości 77 mm, wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową. Porusza się pionowo w aluminiowych prowadnicach i nawija na wał zamontowany w nadprożu. Prowadnice wyposażone są w specjalne szczotki, dzięki czemu brama przesuwa się płynnie i cicho.
Szczelność bramy garażowej rolowanej zapewniają: komorowa uszczelka dolna, która niweluje drobne nierówności podłoża, oraz uszczelka przykręcana do nadproża.
Brama rolowana standardowo posiada napęd elektryczny, uruchamiany przełącznikiem klawiszowym z wnętrza pomieszczenia.
Możliwe jest zamontowanie w płaszczu bramy profili z przeszkleniem, co zapewni lepsze oświetlenie garażu.
Bramy garażowe rolowane są wykonywane w kilku kolorach z palety RAL oraz w dwóch kolorach drewnopodobnych.
Bramy garażowe rolowane wyposażone są w zabezpieczenia, które chronią użytkownika przed przykrymi niespodziankami:

  Bramy garażowe rolowane wieszak blokujący zamontowany na wale nawojowym uniemożliwia podniesienie płaszcza bramy od zewnątrz
  hamulec bezpieczeństwa gwarantuje, że brama nie opadnie gwałtownie w razie awarii silnika
  optyczne zabezpieczenie krawędziowe chroni przed zgnieceniem przez zamykającą się bramę
  fotokomórki nie pozwalają na zamknięcie bramy, jeżeli na jej drodze znajdzie się
jakakolwiek przeszkoda.
Firma MICHAŁ oferuje bramy garażowe rolowane w kilkunastu kolorach z palety RAL, m. in. białym, brązowym, szarym, beżowym, srebrnym, niebieskim, zielonym, czerwonym i żółtym. Ponadto w dwóch kolorach drewnopodobnych: złoty dąb lub mahoń. Do płaszcza dopasowane są kolorystycznie prowadnice bramy, a także obudowa wału (w przypadku bramy zewnętrznej).
Bramy rolowane standardowo wyposażone są w silnik rurowy z awaryjnym otwieraniem korbowym.
Sterowanie odbywa się od wewnątrz za pomocą wyłącznika klawiszowego, ew. zewnętrznego na kluczyk.
Dla komfortu obsługi można wyposażyć bramę w zdalne sterowanie pilotem.
W razie braku zasilania bramę otwiera się ręcznie, za pomocą korby.
Bramy garażowe rolowane wykonywane są w zakresie wymiarów:

  szerokość: 1700 - 4000 mm
  wysokość: 2300-4500 mm

Wymiary potrzebne do prawidłowego doboru i wykonania bramy rolowanej:
Światło wjazdu w bramie rolowanej jest równe Ho otworu - 100 mm
  gdy Ho < 2800 mm to N = 300 mm
  gdy Ho > 2800 mm to N = 350 mm
  T1 i T2 = 100 mm


Partnerzy: